Odporúčané otázky

Počet spárovaných zariadení s jednou VRP nemôže byť viac ako 3. Čo mám robiť?

Prostredníctvom aplikácie VRP 2 odporúčame v nastaveniach odpárovať zariadenia postupom: Kliknutím v ľavom hlavnom menu na tlačidlo Nastavenia a následne na tlačidlo Spárované zariadenia, kde sa zobrazí obrazovka, ktorá slúži pre zobrazenie zoznamu spárovaných mobilných zariadení s VRP. Počet spárovaných zariadení s jednou VRP nemôže byť viac ako 3. Pri každom zázname v tabuľke zoznamu spárovaných mobilných zariadení sa nachádza ID zariadenia, názov zariadenia, dátum spárovania, dátum posledného prihlásenia a možnosť Odpárovať. Pomocou tlačidla Odpárovať zrušíte prepojenie mobilného zariadenia s VRP umožňujúce prihlasovanie cez PIN (resp. odtlačok prsta). Postup je detailne popísaný v Používateľskej príručke – VRP 2 zverejnenej na portáli finančnej správy na strane 130.


Časté otázky

Registračné pokladnice ORP VRP
Postup pri kúpe Registračnej pokladni ORP VRP2

1. Podnikateľ nám zavolá  a my sa dohodneme o stretnutí o výbere registračnej pokladnice a ďalšom postupe.

2. Podnikateľ podá žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient Návod ako požiadať o kód pokladnice.

Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient je v prípade podnikateľa potrebný podať elektronicky z osobnej internetovej zóny - v časti Katalógy formulárov - Pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient a vyplnením formulára „Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient“. V žiadosti označíte, či žiadate o pridelenie kódu virtuálnej registračnej pokladnice (VRP) alebo o pridelenie kódu on-line registračnej pokladnice (ORP). V prípade označenia žiadosti o pridelenie kódu VRP pribudne v žiadosti aj povinný údaj/riadok „PIN kód“. Ide o ľubovoľné štvormiestne číslo, ktoré si podnikateľ zvolí sám, a ktoré bude potrebné uviesť/zadať pri prvom prihlásení do VRP. Pri podávaní žiadosti o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient postupuje podľa informačného materiálu zverejneného na portáli finančnej správy. Spôsob elektronického podávania žiadosti o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient (VRP/ORP) cez portál finančnej správy. Kód pokladnice e-kasa  vám bude pridelený nasledujúci deň, maximálne do 2 dní od podania žiadosti o pridelenie kódu pokladnice e-kasa . Pri VRP Vám budú po podaní žiadosti prístupové údaje (login a heslo) doručené prostredníctvom poskytovateľa poštových služieb doporučenou zásielkou v lehote cca do 14 dní od podania žiadosti. V prípade ORP je Vám po pridelení kódu sprístupnený inicializačný balíček (identifikačné a autentifikačné údaje) do e-kasa zóny v osobnej internetovej zóne na portáli FS.

3. Ak vám podnikateľ DKP zavolá ,zavolajte nám a my sa dohodneme o ďalšom postupe ohľadom sprevádzkovania registračnej pokladnice 

4.  Zaškolenie ORP / VRP2


Ukončil som podnikanie, zrušil som prevádzku, na ktorej som poskytoval služby a prijímal tržbu v hotovosti. Ako požiadať o zrušenie pokladnice e-kasa klient?

Ukončenie používania pokladnice e-kasa klient oznámite prostredníctvom formulára „Oznámenie o ukončení používania pokladnice e-kasa klient“, dostupného na portáli FS www.financnasprava.sk - osobná internetová zóna - v časti Katalógy formulárov - Pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient. Postup podania predmetného oznámenia je popísaný v informačnom materiáli zverejnenom na portáli finančnej správy Spôsob elektronického podávania Oznámenia o ukončení používania pokladnice e-kasa klient (VRP/ORP).


VRP 2 pre zariadenia s operačným systémom iOS

BRATISLAVA – 14.03.2023: Bezplatná aplikácia na evidenciu tržieb VRP 2 je od dnes dostupná už aj pre používateľov iOS  verzia 15 a vyššia. Aplikácia podporuje 12 druhov cenovo dostupných tlačiarní a disponuje všetkými funkcionalitami ako verzia VRP 2 pre Android zariadenia.

Xprinter XP-T58K (58mm)

Xprinter XP-V320L (80mm)

Cashino PTP-II/BT24

Goojprt PT-210

Rongta RPP02N (ExVan RPP02)

Elio P101

POS-5805DD (ZJiang/ExVan)

POS-5809DD (ZJiang/ExVan Plus)

Star Micronics SM-S220i

Star Micronics SM-T300i

Bixolon SPP-R210

Bixolon SPP-R200/II/III


Zobraziť viac >>
Eshop
Ktorú možnosť platby ponúkate?

Iba platba  kartou cez platobnú bránu Sumup 

VISA

Mastercard

Maestro 


Bola už moja objednávka odoslaná?

Váš nákup bude odoslaný do 2 - 3 pracovných dní od prijatia platby. Hneď, ako bude vaša položka pripravená na odoslanie, dostanete email s odkazom na sledovanie zásielky.


Ako môžem sledovať svoju objednávku?

Hneď, ako začneme spracovávať vašu objednávku, dostanete email s odkazom na sledovanie zásielky. Prostredníctvom tohto odkazu môžete sledovať stav svojej objednávky.Tieto informácie nájdete aj vo svojom účte. Neprišiel vám tento email? Skontrolujte, či sa email nenachádza v priečinku s nevyžiadanou poštou.>


Zobraziť viac >>